Tai, ko nežinojote apie korsetus

Tai, ko nežinojote apie korsetus

Stipriai suveržti korsetai daugelį amžių buvo neatsiejama moterų garderobo dalis. Po to, kai buvo išrastos šiuolaikinės liemenėlės tikriausiai daugelis galvojo, kad ši delikati aprangos detalė pasitrauks į užmarštį. Tačiau, korsetai, regis, po truputėlį grįžta į madą ir ne tik dėlto, kad jie atrodo itin seksualiai ir gundo priešingos lyties atstovus. Visais laikais moterys svajojo atrodyti kerinčiai ir patobulinti kūno linijas. Liekninantys apatiniai drabužiai akimirksniu pagražina figūrą. Nesvarbu, kad sveikatos specialistai įspėja, kad jie gali turėti liūdnų pasekmių sveikatai.

Naujausias mados klyksmas – juosmens treniravimas. Tačiau tai nieko bendro neturi su pratimais pilvo presui ar subalansuota dieta. Tokios šou pasaulio įžymybės kaip Kim Kardashian, Jessica Alba žiniasklaidai pasakojo, kad po nėštumo, norėdamos susigražinti prarastas kūno linijas, dėvėjo elastinį, dvigubo tempimo korsetą dieną ir naktį tris mėnesius. Jos teigė, kad rezultatai buvo verti kančių ir nuolatinio gausaus prakaitavimo, vilkint per stipriai suveržtus korsetus.

Ar iš tiesų įmanoma ištreniruoti juosmenį? Metodas yra labai paprastas: tiesiog apsivilkti stipriai šonus apspaudžiantį korsetą arba apsivynioti elastine juosta, taip, kad net šiek tiek trūktų oro. Jei pavyks neapalpti, ilgainiui esą pavyks sumažinti liemens apimtį. Tačiau sveikatos specialistai įspėja, kad vien tik korsetas nepadės numesti riebaliukų juosmens ir pilvo srityje. Korseto nešiojimas neprilygs reguliariam sportui ar chirurginiam ir lazeriniam gydymui, kaip teigia kai kurios Holivudo žvaigždės. „Korsetas savaime neturi jokio tiesioginio poveikio jūsų riebaliniam sluoksniui ir anatomijai. Nustojus dėvėti korsetą, netrukus vėl viskas grįžta į savo vietas“, – aiškino Niujorko plastikos chirurgas Andrew Milleris.

Kaip jau minėta, korsetai nėra patogūs ir nedaro ilgalaikio poveikio, tačiau trumpalaikis dėvėjimas neturėtų pakenkti sveikatai. Jis tampa pavojingu, kai yra dėvimas nuolat: daug dienų, savaičių ar net mėnesių. Kokios problemos tyko korsetų mėgėjų? Visų pirma gastroezofaginis refliuksas, kaulų sužeidimai, kvėpavimo nepakankamumas, plaučių edema, uždegimas, taip pat kraujotakos sutrikimai, kraujo krešulių susidarymas, aukštas kraujo spaudimas, blužnies ir inkstų veiklos sutrikimai. Kokia būtų išvada? Norint padailinti taliją, reikėtų išbandyti kitus variantus, kurie veiksmingesni ir mažiau žalojantys.

Kada atsirado pirmieji korsetai tiksliai nėra žinoma. Tačiau jau 2500 metais prieš Kristų Mino civilizacijos moterys Kretos saloje dėvėjo kažką panašaus į korsetus, kad pakeltų krūtis virš drabužių.  Taip, jos dėvėjo korsetą, per kurio viršų išsprūsdavo nuogos krūtys ir tai buvo visiškai normalu ir negėdinga! Kai kuriose teorijose aiškinama, kad korsetai kilo nuo ankstyvųjų fetišo aksesuarų arba ortopedijos išradimų. Paveiksluose moterys su neįprastai siaura talija vaizduojamas nuo 1530 metų, Florencijos kunigaikštienės Eleonoros di Toledo valdymo laikų. Iki šių laikų yra išlikę labai mažai korsetų nuo XVI ir XVII amžiaus. Iš dalies taip yra dėlto, kad tuo metu metaliniai korsetai būdavo konstruojami kaip viršutinių drabužių dalis. Korsetas, kaip apatinis drabužis, buvo pradėtas vilkėti gerokai vėliau – tik XVII amžiaus pabaigoje. Nuo tada jų ilgis, suvarstymo būdas, mados šiek tiek keitėsi, bet tikslas buvo tas pats: sukurti labai liauno liemens įspūdį.

XVI amžiuje Prancūzijos karalienė Kotryna Mediči pageidavo, kad freilinų juosmuo nebūtų stambesnis 13 colių arba 33 cm. Tačiau neaišku, ar tai yra tiesa, nes gali būti, kad tuomet colis nebuvo lygus dabartiniam centimetrui. Kokia iš tiesų buvo tų metų moterų liemens apimtis – paslaptis net istorikams. Tada korsetai būdavo gaminami iš gyvūnų ragų, krakmolintos medvilnės, banginio kaulų ir medienos.

Viktorijos laikais visos damos troško vapsvos liemens ir smėlio laikrodžio figūros. Svajones įgyvendinti padėjo plieniniai korsetai, atkartojantys idealias moteriškas formas. Lieknas liemuo būdavo dar labiau išryškinamas plačiais marškinių pečiais, pūstomis rankovėmis, klubai – sijonais su lankais, daugybe krinolino sluoksnių.

XIX amžiuje Austrijos imperatorienė Elžbieta, dar vadinama Sisi, buvo laikoma neprilygstama gražuole. Skirtinguose istoriniuose šaltiniuose jos liemens apimtis nurodoma vis kitaip: nuo 40 iki 50 cm.

Jau prieš II pasaulinį karą korseto populiarumas pradėjo kristi. Tų laikų mada leido moterims nešioti ir tokias sukneles, po kuriomis nebuvo privaloma segėti nepatogaus korseto. Patobulėjo ir patys korsetai – jie tapo elastingesni, ne taip veržiantys, tad moterys galėjo laisviau kvėpuoti ir judėti. Įdomu, kad per karą vyriausybė skatino moteris nebepirkti metalinių korsetų, nes metalo reikėjo karo pramonei. 1917 metais buvo išsaugota 28000 tonų metalo, kuris prieš tai buvo naudojamas korsetų gamybai. Iš tiek metalo galima pastatyti karo laivą!

1915 – 1916 metais išpopuliarėjo aukštas liemuo ir į apačią platėjantys sijonai, tad korsetai tapo nebereikalingi. Tačiau aukštosios mados žurnaluose, ko gero, tokie modeliai tikriausiai niekada nepraras populiarumo, nors korsetai dabar gaminami iš patogesnių, elastingesnių medžiagų.

Informacijos šaltinis: http://priekavos.lt/tai-ko-nezinojote-apie-korsetus/

Korsetai: Istorija, Nauda ir Šiuolaikiniai Panaudojimai

Korsetas – tai drabužis, kuris ne tik formuoja kūno siluetą, bet ir turi gilias istorines šaknis. Nors šis drabužis dažnai siejamas su viktorijos epochos mados tendencijomis, korsetas ir šiandien yra svarbi mados ir funkcionalumo dalis. Šiame straipsnyje panagrinėsime korsetų istoriją, jų naudą ir šiuolaikinius panaudojimus.

Korsetų Istorija: Nuo Viduramžių iki Šiuolaikinės Mados

Korsetas pirmą kartą tapo žinomas Europoje XV–XVI a., kai jį dėvėjo aukštesniosios klasės moterys. Šis drabužis buvo sukurtas ne tik estetikos tikslais, bet ir tam, kad suteiktų kūnui norimą formą: siaurą liemenį, plačius klubus ir pilną krūtinę. Korsetai tuo metu buvo gaminami iš įvairių medžiagų – nuo kailio ir odos iki audinio, juostų ir kaulų, kurie buvo naudojami kaip tvirtinimo elementai.

Viduramžiais korsetai buvo ypač griežtai reguliuojami ir naudojami tiek moterų, tiek vyrų, siekiant sukurti fiziškai išskirtinį siluetą, taip pat užtikrinti sveikatos ir laikysenos naudą. Tačiau tik Viktorijos laikais, XIX a. pradžioje, korsetas tapo tikru mados simboliu, kuris buvo neatsiejamas nuo moteriškos aprangos.

Viktorijos laikų korsetai buvo žinomi dėl savo itin griežtos formos – siauras liemuo, dažnai pasiekiantis ir 18 colių (apie 45 cm). Tai tapo simboliu to meto grožio standartų, tačiau tuo pačiu buvo ir nepatogus ir net sveikatai kenksmingas atributas. Tačiau, nepaisant šių nepatogumų, korsetas ilgą laiką buvo naudojamas ir tapo svarbiu visuomenės statuso ženklu.

Korsetų Panaudojimas: Grožis, Funkcionalumas ir Sveikata

Šiuolaikiniai korsetai dažnai atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir yra naudojami įvairiems tikslams, įskaitant kūno formavimo, sveikatos pagerinimo ir net mados reikmes.

1. Kūno formavimas ir silueto korekcija

Šiuolaikiniai korsetai vis dar naudojami siekiant formuoti kūno linijas ir suteikti joms norimą išvaizdą. Pavyzdžiui, korsetas gali būti naudojamas kaip liekninanti priemonė, siekiant sukurti idealią figūrą su siauru liemeniu ir akcentuotu kūno kontūru. Tokio tipo korsetai gali būti dėvimi tiek kasdieniam naudojimui, tiek specialioms progoms.

2. Laikysenos gerinimas

Daugelyje šiuolaikinių korsetų yra įdiegta papildoma parama stuburui, todėl jie gali padėti gerinti laikyseną. Korsetai, kurie yra dėvimi kaip laikysenos korektoriai, padeda taisyti neteisingą kūno padėtį ir sumažina nugaros skausmus. Jie dažnai rekomenduojami žmonėms, kurie turi problemų su stuburo sveikata arba ilgą laiką praleidžia sėdimoje padėtyje.

3. Po gimdymo ir kūno atstatymas

Po gimdymo daugelis moterų renkasi dėvėti po gimdymo korsetus, kurie padeda atstatyti kūno formas ir sumažinti pilvo apimtį. Šie korsetai dažnai turi tam tikrą spaudimą, kuris padeda stiprinti pilvo raumenis ir greičiau atstatyti tonusą. Be to, jie dažnai teikia emocinį komfortą, nes moterys jaučiasi saugesnės ir patogesnės, žinodamos, kad kūnas palaikomas.

Šiuolaikiniai Korsetai: Funkcionalumas ir Mada

Nors korsetai ilgą laiką buvo laikomi tik mados aksesuaru, šiandien jie dažnai naudojami ir kaip funkciniai drabužiai, kurie ne tik padeda formuoti kūną, bet ir suteikia komfortą. Šiuolaikiniai korsetai dažnai gaminami iš elastinių ir tamprių medžiagų, todėl jie yra patogūs dėvėti ir leidžia natūraliai judėti.

1. Stiliaus ir mados tendencijos

Korsetas taip pat tapo madingas drabužis, kuris gali būti naudojamas tiek kasdienėje aprangoje, tiek kaip aksesuaras ypatingoms progoms. Korsetas, dėvimas su suknele, gali suteikti rafinuotą ir elegantišką išvaizdą, o modernūs dizainai gali būti derinami su įvairiais drabužiais, pavyzdžiui, džinsais ar sijonais. Dėl šių priežasčių korsetai tapo mados pasaulio dalimi, kurią naudoja tiek moterys, tiek vyrai.

2. Sporto ir treniruotės

Sportiniai korsetiniai drabužiai taip pat tapo vis populiaresni. Jie dažnai naudojami sportui ir fizinei veiklai, nes jie suteikia papildomą paramą pilvo ir nugaros raumenims. Taip pat yra specialūs treniruoklių korsetai, kurie padeda pagerinti treniruočių efektyvumą ir suteikia reikiamą atramą intensyvios fizinės veiklos metu.

Rašyti
Skambinti